veel gestelde vragen

Is het bouwen van een kunstwerk omgevingsvergunningplichtig?


    Het bouwen van een kunstwerk is vergunningplichtig. Een kunstwerk is namelijk een bouwwerk. Het plaatsen van een kunstwerk kan niet gezien worden als een “verandering van een bouwwerk” (zie bijlage II van het Bor, artikel 3, onderdeel 8 en de bijbehorende toelichting) , omdat een kunstwerk zelf een bouwwerk is. Het plaatsen van een kunstwerk op een ander bouwwerk is dus het toevoegen van een bouwwerk aan een bestaand bouwwerk. Voor het plaatsen van een kunstwerk is dus een omgevingsvergunning voor bouwen nodig. Een uitzondering hierop zijn kunstwerken die te zien zijn als tuinmeubilair of een klein bouwwerk in voor- of achtererfgebied (artikel 2 onderdeel 10 respectievelijk onderdeel 21 van bijlage II bij het Bor). Deze zijn wel vergunningvrij voor bouwen.

    Versiedatum: 01-07-2011


     



Regels vergunningvrij bouwen worden per november 2014 ingrijpend gewijzigd

Meer informatie over de nieuwe regels:

 


Netwerk OmgevingsWeb

      

Over OmgevingsWeb
 



Sitemap vergunningvrij bouwen

Beginpagina       Downloads       Wettekst       Test uw kennis       Forum       Nieuws       Vragen en
antwoorden
      OmgevingsWeb.nl ©
2010-2014